Продавець Интернет-магазин "Mix-Market" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
993 відгуків
Интернет-магазин MIX-MARKET

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Интернет-магазин Mix-Market
Контакти
Интернет-магазин "Mix-Market"
Токмак, Україна
+380 (96) 660-10-02
+380 (63) 147-24-15
+380 (99) 958-06-56
info.Mix-Market
Мапа

Особливості керамічних ножів

Особливості керамічних ножів

У чому переваги керамічних ножів? Що таке "цирконієва кераміка"? Чому керамічні ножі називають також "жіночими ножами"? Наскільки вони тендітні?

Це основні питання, які задають покупці в наших магазинах.

Це міцні і сучасні ножі. Кухонні ножі Samura EcoCeramic зроблені з оксиду цирконію. Оксид цирконію - сучасний технологічний матеріал, який зараз використовується не тільки в ножовий галузі, але і в стоматології, і в бритвах, і машинки для стрижки. Ні в якому разі, цей матеріал не можна плутати з керамогранітом і звичної "домашньої" керамікою (з якої зроблена посуд). У "цирконієвої кераміки" твердість за шкалою Мооса 8,2-8,7 одиниць, це третій по твердості матеріал після алмазу й корунду! (у сталі за цією шкалою максимально 6,2 одиниць).

Ножі не потрібно точити. Керамічний ніж завдяки надвисокої твердості здатний різати без заточування роками, на ньому не з'являється подряпин і при цьому він відчутно легше сталевого. Що ще потрібно сучасній жінці?

Керамічні ножі - це ножі здоров'я. Кераміка не залишає неприємного присмаку, тому що не вступає в хімічну реакцію ні з якими продуктами. Ножі з цирконієвої кераміки часто називають екологічно чистими. Виробник Samura рекомендує керамічні ножі для приготування їжі маленьким дітям і всім, хто цікавиться здоровим способом життя.

Керамічні ножі - естетичні ножі, з ними Ви забудете про такі незручності, як важкі брудні плями і іржавіння. Хай-тек дизайн ножів дивовижно виглядає на сучасних кухнях.

Зручні ножі. Ергономічна рукоятка з ABS-пластика, покритого термостійким каучуком, запобігає вислизанню ножа. Керамічний клинок відчутно легше сталевого, що теж важливо для тих, хто не любить працювати важкими ножами. Ніж «не боїться» ні гарячої води, ні агресивних миючих засобів, які здатні угробити ріжучу кромку звичайної сталевої моделі.

Кажуть, що керамічні ножі злегка тупі. Це особливість форми заточування керамічного клинка, яка і дозволяє різати їм так довго, як не здатна жодна сталь. Адже якщо його заточити як звичайний сталевий клинок, ріжуча кромка з твердої кераміки може не витримати кухонних навантажень. Іноді впадають в іншу крайність, ставлячись до ножу як до скляного: мовляв, ніж здатний змінитись навпіл навіть від недбалого приміщення на стільницю. Дрібні поломки в кераміки дійсно трапляються, однак вони точно такі, як у високоякісних ножів із сталі.

Якщо керамічний клинок використовувати за прямим призначенням, то він прослужить вам вірою і правдою набагато довше свого сталевого побратима.

Догляд за кухонними ножами

Кухонні ножі, слід зберігати у безпечному місці, де вони не можуть стикатися з іншими кухонними приналежностями, правильне використання та догляд за ножами - запорука довгої служби ножів.

Існує безліч підставок для ножів, дозволяють дбайливо зберігати і берегти від зіткнення з іншим посудом. Оптимальним пристосуванням для зберігання ножів, є настінні магнітні тримачі. На відміну від настільних блоків, магніти не приховують форму ножа.
Неприпустимо використання ножів не за призначенням. В результаті таких дій можуть виникнути серйозні пошкодження - аж до розколювання леза або поломки рукоятки, не кажучи вже про подряпинах. Ніж повинен тільки різати - у цьому запорука його довговічності. Крім того, кожен ніж призначений для різання певного продукту, тому що всі вони володіють різною текстурою і щільністю.

Ножі, залежно від твердості сталі і якості виготовлення, вимагають заточування від одного разу на місяць до одного разу на півроку. В процесі роботи на поверхні ножа з'являються мікродефекти, що призводить до його затуплению. Тупим ножем і важко, і небезпечно працювати, тому ножі потрібно регулярно підточувати.

Неприпустимо різати на твердій поверхні. Непридатними є метал, кераміка. Оптимальна поверхня обробних дощок - м'який поліетилен сітчастої структури. Дане покриття не вбирає запахи на відміну від дерева, а також за рахунок ефекту батута, який створюється за рахунок сітчастої структури, дозволяє зберігати заточку ножів більш тривалий час.
Мийте ножі відразу після використання. Багато продуктів містять речовини, які можуть викликати корозію і потемніння леза.

 

Омани про ножах.

Хірургічна сталь - це краща сталь.
Спочатку некоректний термін - «хірургічна сталь». Під нього підходять сталі типу 440 і 420 придатні для ножів, 430 - тільки для столових ножів, 316 і 304 - малопридатні (вони навіть немагнітні). На сьогоднішній день існують спеціалізовані ножові сталі, які по багатьом властивостям краще радянської "хірургічної" стали. Японські стали, безумовно, є лідерами галузі.

Самозатачивающиеся ножі.
У деяких ножів після певного часу роботи оголюється на поверхні ріжучої кромки «микрозуб». Але далі цей клинок знову таки буде мати потребу в заточенні. На практиці виходять наступна типологія ножів: ножі, які потребують частої заточування і правки, ножі, довго не потребують правці і заточуванні (ножі з тривалою "киренагой"), ножі з серрейтором, які при затупленні викидаються, так як точити їх в домашніх умовах межує з відмовою "від усього мирського".

Ножі в наборах (підставках) - це добре.
Якщо в підставці ножі укладаються лезами вниз, то незабаром ножі можуть «розбухнути» від вологи. Підставки складні в чищенні, це негигенично. З підставки стирчать тільки рукоятки і не видно, які ножі ми беремо.

Ножі швидко виходять з ладу.
Ножі вимагають мінімального, але правильного догляду: витирати насухо після використання, регулярно правити (точити) і тоді вони будуть служити десятиліттями. Тільки це відноситься до дорогим якісним ножам з хорошої сталі. Погану сталь нічого не виправить! Скупий платить двічі. І не забувайте, з яким трепетом господині та господарі ставляться до улюблених ножам - хіба такий викинеш?!

Ножі потрібно точити в «металлоремонте».
Ні в якому разі - це вбиває ріжучу кромку.

Ніж не повинен бути гострим, - інакше поріжешся.
Ріжуться як раз тупим ножем, так як він провокує неправильні рухи кистю. Єдине виключення - коли від тупих ножів різко переходять до гострих.

Ножі можна залишити в раковині на ніч.
Хімічні процеси поступово руйнують будь-яку сталь і, тим більше, дерев'яні рукоятки.

Ножі дарувати не можна!
Це оману вже йде далеко в минуле. Достатньо отримати в обмін монетку, і Ви обдурите цю стару прикмету. До речі, вже кілька років багато російські компанії дарують ножі в якості корпоративного подарунка.

Серрейтор не тупиться, і точити його не треба.
Фактично, це мікро-хвилі на лезі, тому довжина ріжучої кромки серрейтора виявляється в півтора - два рази більше, ніж довжина ножа. За рахунок більш гострого кута зустрічі зубців з матеріалом, ріжучі властивості вище, поки зубчики не затупляться. Популярність цього типу заточування викликана тим, що ніж з дешевої сталі з гладким лезом буде різати зовсім погано, а з хвилястою - трохи краще, хоча б на перших порах.

Купити

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner