Продавець Интернет-магазин "Mix-Market" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
993 відгуків
Интернет-магазин MIX-MARKET

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Интернет-магазин Mix-Market
Контакти
Интернет-магазин "Mix-Market"
Токмак, Україна
+380 (96) 660-10-02
+380 (63) 147-24-15
+380 (99) 958-06-56
info.Mix-Market
Мапа

Як вибрати секатор

Як вибрати секатор

Перш за все, давайте згадаємо: навіщо ми купуємо в господарство секатор.

За допомогою секатора садівник керує ростом дерев і чагарників. Без своєчасної обрізки крона з часом стає занадто високою, або занадто широкою. А це викликає незручності при збиранні урожаю, і негативно впливає на саму врожайність, адже в середині крони гілки починають оголюватися без молодої порослі, на якій формується колір. Розгалуження під гострим кутом послаблюють гілки, що призводить до їх обламыванию під дозрілим урожаєм. Тому доводиться ставити підпори, які, в свою чергу, заважають доглядати за деревами, боротися з шкідниками, збирати врожай.

Як вибрати секатор?

Садівники називають кілька видів обрізки:
Формування. Молодому дереву утворюють крону певної форми.
Регулювання. Цим заходом забезпечують хороше освітлення всієї крони.
Омолодження. Видалення малоплідних гілок.
Проріджування. Видалення дрібних і слабких гілок.
Перещеплення. Призначено для освіти спрямованого сокоруху по гілках.
Відновлення. Видаляються підмерзлі гілки і так звані "вовчки" - непродуктивні молоді гілки.

Як вибрати секатор?

Звичайно, всі перераховані види обрізки виконуються одночасно (рано навесні). Однак, гілки бувають різної товщини. І якщо в одному випадку достатньо застосувати тільки секатор, то більш товсті гілки потрібно обрізати ножівкою. Хоча, крім секатора, є ще кущорізи, сучкорізи, що полегшують працю садівника. Та й сучасні секатори мають різну конструкцію, здатні зрізати гілку товщиною до 2-3 см. А це важливо, тому що яка б не була дрібнозубчаста ножівка, вона може пошкодити деревину.

Походження секатора.

У 1815 році французькі садівники винайшли секатор. Таку назву дали інструменту, як похідну від латинського слова seco, що в перекладі означає січ, різати. Назва інструменту швидко увійшло у вжиток. В Україну секатор потрапив ще на початку 19-го століття. Тоді в маєтках дворян і поміщиків було модним використовувати працю французів: гувернерів, учителів словесності, садівників.

Як вибрати секатор?

Спочатку французи використовували секатор для обрізання виноградної лози, яким замінили обрізний ніж. Зручність у використанні секатора швидко взяли на озброєння і садівники, які доглядали за клумбами і садами. Тому секатор швидко придбав різновиди. На основі його дії з'явилися садові ножиці, кущоріз і гілкоріз, спеціальний секатор для зрізання квітів.

Як вибрати секатор?

На сьогоднішній день, звичайно, ці інструменти відрізняються від своїх "прадідів" і конструкцією і якістю металу, і ергономікою. Хоча, за великим рахунком, різні "модерн" конструкції мають одну базу. А це:

  1. Робоче лезо. Завдяки його геометрії, досягається максимальний ефект чистого зрізання гілки, коли не пошкоджується деревна тканина.
  2. Опорне лезо. Вигнуте для зменшення тертя, є канавка для стоку рослинного соку, яка попереджає "заїдання" гілки між лезами. Також вигин служить для кращого охоплення гілки, її утримання після зрізу, тим самим зменшуючи ризик випадкового відскоку.
  3. Болт і гайка. Паралельно скріплюють леза. При нормальній роботі туго затягнуті.
  4. Буфер. Служить для пом'якшення поштовхів на долоню, що виникають при змиканні лез.
  5. Пружина. Попереджає злипання змочених соком лез і допомагає м'якого закривання/відкривання секатора.
  6. Рукоятки.
  7. Замок, яким закривається секатор для зберігання.

У секаторів існує основна база конструкції. Однак, є різновид, що стосується конструкції лез, яка розділяє інструменти на односторонній і двосторонній види.

У першому - є робоче лезо і опорне; в другому - обидва леза гострі. Односторонній секатор (стандартний) обрізає гілку так, що деформується тільки відрізана частина. Такий секатор краще всього підходить для обрізки живих гілок. Двосторонній секатор ефективніше "працює" на відмерлих гілках і для стрижки кущів і називається «садові ножиці».

Як вибрати секатор?

Ще є вид односторонньої секатора з "ковадлом". Нережущее лезо (широке і ребриста) служить упором для гострого і розташоване безпосередньо по лінії зрізання. Такий наголос, як правило, роблять з твердої пластмаси. Завдяки досить великому зусиллю, яке утворюється при різанні, а також завдяки широкому розкриттю лез, такі секатори ефективні при зрізанні сухих (до 3 см) гілок. Тут спрацьовує ефект леза-підкладки з пластмаси, яка за рахунок зустрічного руху лез, стає надійним упором. При цьому гілка фіксується.

Ручки секатора можуть бути з різним покриттям. Найдешевші конструкції - фарбовані. Більш сучасні мають гумове або полімерне покриття або виготовлені зі спеціального композитного матеріалу. Як правило, такий матеріал міцніше сталі і легше алюмінію. У деяких моделях ручку виготовляють зручною для її захоплення чотирма пальцями; роблять ручки такими, що повертаються, і цим вони служать зменшення тертя об долоню, а отже попереджають утворення мозолів. І при довготривалій роботі рука менше втомлюється.

Як вибрати секатор?

В останні роки на прилавках магазинів, на сільськогосподарських виставках можна побачити секатори з храповим механізмом. Вони виготовляються з титанового сплаву і, безперечно, вважаються найдорожчими у світі секаторами. Храповик дозволяє різати деревину кількома зусиллями, залишаючи відмінна якість зрізу. Ця особливість секатора значно збільшує його потужність і зменшує зусилля руки. Таким інструментом можна легко перерізати гілку товщиною 2,5-3 див. Тому й не випадково титановий секатор з храповиком жартома називають "жіночим".

Довідка. Храповий механізм (храповик) - зубчастий механізм перервної дії. Призначений для перетворення повортно-обертального руху в поворотний рух в одну сторону. Інакше кажучи, храповик дозволяє осі повертатися в одну сторону і не дозволяє повертатися у зворотний. Храповик ще називають тріскачка.

Вибираємо секатор

Найперша вимога до секатору: він повинен бути зробленим з хорошої сталі. А також легко розбирався для заточування. Далі - щоб інструмент зручно лягав на долоню, враховуючи запланований обсяг роботи і попередження виникнення мозолів. Секатор повинен мати страхувальний ремінець-петлю для кріплення до зап'ястя, на випадок роботи на драбині-стрем'янці. Враховуючи, що робота секатором проводиться під відкритим небом, інструмент повинен бути захищеним від вологи.

Якщо орієнтуватися в цілому, хороші секатори випускають шведи, німці, фіни. А хороша якість не може бути дешевим.

Хоча, якщо обсяг роботи невеликий, можна зупинитися у виборі і на дешевому інструменті. Навіть вітчизняному. Дешеві секатори прості по конструкції, леза менш вимогливі до якості заточування.

Комфорт в роботі забезпечують ручки. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів: трубчаста сталь, дерево, поліпропілен, армований пластик, алюмінієвий сплав ... Але це не так важливо. Ручки потрібно вибирати з урахуванням того, скільки часу доведеться працювати. Якщо тривалий час, - ручка повинна бути з м'якого, шорсткого матеріалу, не повинна ковзати в долоні. Якщо робота в саду займе годину-дві, досить варіанту з гладкою пластмаси з виїмками під пальці. Такі секатори не занадто дорогі.

Окремо слід сказати про так званих закритих важелях, в які протягується кисть руки. Такі важелі захищають пальці зверху, забезпечують надійний захват і підвищують продуктивність праці. Подібним важелем оформляють титанові секатори.

Як вибрати секатор?

Заточка лез

Перед заточкою секатор повністю розбирають.

Скошена частина леза, призначена безпосередньо для різання, називається фаскою. Частіше секатори випускаються з фаскою шириною 1-2 мм, практично перпендикулярної до лінії різання. Користуватися таким інструментом не тільки складно, він ще і може пошкодити гілку. Тому до початку робіт треба заточити ножі, щоб фаска була в межах 6-7 мм

Попередньо метал знімається на электроточиле. Робота відповідальна. Фаска має бути рівною, впритул доходити до зустрічного леза, але не чіпати його.

Після електроточила, лезо доводять на бруску. При цьому внутрішні поверхні ріжучих пластин не точать. Їх тільки в кінці заточування злегка правлять. Якісно заточений секатор повинен легко різати папір. Саме так і перевіряють правильність заточування.

Імпортні секатори важче заточуються. У них кращий метал. Вони довго не тупляться, однак вимагають більшого догляду і запроектованої навантаження. Тому слід пам'ятати, що ручним секатором можна різати гілки товщиною тільки до 2-2,5 см. Якщо пробувати з силою різати велику товщину, інструмент можна зламати. І, звичайно, секатор - не ножиці по металу!

Після закінчення роботи секатор очищають від сміття, витирають (змивають) сік, добре протирають сухою ганчіркою і змазують рідким машинним маслом. Зберігають секатор у сухому місці, бажано в спеціальному чохлі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner